mytrainer.co.il

מדריך מאמן כושר


מרבית רשתות הבריאות והכושר מתהדרות ב"אימון היכרות מתנה", "מאמן כושר אישי שיבנה בעבורכם תוכנית אישית" וכו'. בפועל, הפער בין ההבטחות הללו לבין מאמן כושר אישי "פרופר" מתברר כמשמעותי
 
מה מציעים המכונים?
 
חשבתם שדואגים לכם? לא ממש. למעשה מה שאתם מקבלים לא עולה למכון הרבה (ולרוב לא עולה לרשת בכלל).  על פי חוק, כל מכון כושר ציבורי חייב להעסיק בוגר קורס מדריכי כושר בכל שעות פעילות המכון. התפקיד המוצהר של אותו מדריך הוא שמירה על בטיחות האימון. בפועל, מרבית הרשתות "מרוויחות" גם "מאמן כושר אישי", מה שמאפשר את שלל ההבטחות הנ"ל, שהפכו כאמור לסטנדרט.
 
ובפועל?
 
בגישה הזו יש כמה פגמים. ראשית, כפילות משימות. כפי שכבר ציינו, אותו "מאמן כושר אישי" למעשה מתפקד כמאמן אחראי של חדר הכושר, מה שבמקרים מסויימים (בייחוד בסניפים הפעילים יותר של הרשתות הגדולות) פירושו "שמירה" על 100 מתאמנים בד בבד עם מתן "אימון אישי".

שנית, בניגוד למאמן כושר אישי פרופר, אין לכם כל כך שליטה על בחירת המדריך. לצערי הרב קיימים קורסים רבים שמכשירים לתעודת מדריך.
 
אף שהקורסים אמורים להיות זהים מבחינת סילבוס, מבנה (חלוקה בין פרקטיקה לשיעורים תיאורתיים) ודרכי הערכה (כולל בחינה מסכמת), בפועל כמובן שאין קורס מדריכי כושר אחד דומה למשנהו. חלקם אכן  מועברים ברמה מקצועית גבוהה, ורמת ההערכה הסופית מבטיחה כי רק בוגרים בעלי רמת ידע ויכולת הדרכה מספקות יקבלו תעודה. חלקם, ובכן, חלקם מתפקדים יותר כבית דפוס לתעודות.
 
חזרה לתחום של "אימונים אישיים", זיכרו כי על פי חוק "כל התעודות שוות". המאמן שמקבלים חינם מן המכון הוא למעשה חתול בשק, בלי שתוכלו לבדוק קורות חיים, המלצות וכו'. וכמובן, הנקודה החשובה ביותר: אפילו המכונים הנדיבים ביותר לא מציעים יותר מכמה אימונים בודדים.
 
אז... מה עושים?
 
נכון, מאמן כושר אישי (במימון פרטי) אינו תענוג זול (ורבים יטענו שאינו "תענוג" כלל ועיקר...). המחירים לשעת אימון נעים בין 80 שקלים בפריפריה הזולה ומאמירים לכדי 150 שקלים ויותר במרכז הארץ. עם זאת, הנה כמה שיקולים שיכולים לקצץ מעט בעלות הכוללת, או לפחות לשכנע אתכם לפתוח מעט את הכיס בעבור בוגר קורס מדריכי כושר איכותי:
 
1. מאמן כושר אישי יוכל להגיע למרבית המטרות שלא במסגרת חדר הכושר, ואפילו בתנאים ביתיים. כך למעשה ניתן לשקול את ההשקעה באימון אישי כאלטרנטיבה, ולאו דווקא כתוספת, למנוי למרכז ספורט (שיכול בקלות לעבור את ה-300 שקלים לחודש).
 
2. כמובן שאין שום סיבה בעולם לבצע כל אימון שהוא כאימון אישי. מרבית המטרות האימוניות (החל מ"גדילה", או היפרתרופיה בשפה המקצועית, דרך "חיטוב" (ירידה באחוזי שומן) וכלה בשיפור מרכיבי כושר מסויימים (יכולת אירובית, כוח מתפרץ, ביצועים מוטוריים וכו')) דורשות לפחות

3 אימונים שבועיים. עם זאת, אפילו בשלבי ההתחלה (בהם מטבע הדברים צריך יותר הדרכה) אין סיבה שכולם יהיו בהשגחה של מאמן כושר אישי. למעשה, תדירות של אימון מודרך אחד לשלושה עד שישה אימונים נחשבת כגבוהה למדי, ובהמשך ניתן להוריד אותה עוד יותר. בחישוב פשוט, פירוש הדבר הוא אימון אחד בשבוע-שבועיים, ומאוחר יותר אפילו אימון אחד בחודש (וכל שאר האימונים בצורה עצמאית).

 

טיפים לבחירת מאמן כושר
 
1. השכלה- איזה סוג של קורס מדריכי כושר אותו מדריך סיים? האם מדובר במכון לימודים מוכר (וינגייט, שלוחות, מכללות בעלות שם)?
2. המלצות- אם אתם לא מכירים ישירות מתאמני עבר, בקשו מן המדריך בעצמו לספק לכם "כתובת לבדיקה".
3. מחיר- כמה עולה שעת אימון? זה המקום לדון באפשרות להוריד מחיר בעבור התחייבות לכמה אימונים מראש.
4. תנאים- האם המדריך דורש תוספת תשלום בעבור הגעה למכון הכושר שלכם/ מקום אימון אלטרנטיבי?
5. מטרות- האם המדריך עוזר לכם להגדיר מטרות מדוייקות, ובעיקר ברות השגה, והאם קיימת כנות לגבי המחיר (הן הכלכלי ובעיקר הפיזי והנפשי) של השגת אותן מטרות במסגרת אימון כושר אישי?19/04/2012    mytrainer.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mytrainer.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2021 mytrainer.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מאמני כושר מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום מאמני הכושר האישיים
רוצים להיכנס לכושר?
אנחנו עובדים עם מאמני הכושר האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!